Perex

Těhotenství a narození dítěte je jedním z nejšťastnější okamžiků života. Proč si zachovat vzpomínku na těhotnou nastávající maminku, novorozené dítě, caparta v jeho domácím prostředí, nebo při hře v parku s rodiči?
Poteší prarodiče jako vánoční dárek obraz, fotka na plátně nebo fotokalendář vašich dětí?

Když fotí matka nebo otec, nikdy nejsou na fotografii všichni.
Při focení v domácím prostředí nebudete tolik vyplašení jako v ateliéru, zároveň zachytíte i kousek rodinného života a pohodlí.
Vaše denní potřeby mohou hrát na fotografiích příběh, děti budou pak vzpomínat na oblíbenou panenku nebo Tatrovku.

Úvod

Pro focení portrétů preferuji exteriéry, kde výsledná fotografie nevypadá sterilně jako fotky z ateliéru. Nejraději fotím ve zlatou hodinu za přirozeného měkkého světla v přírodě, případně v zajímavých interiérech. Přírodní světlo je to nejideálnější, co nám může příroda vykouzlit. Pozadí může portréty dokreslit, nebo naopak ostře kontrastovat pro zdůraznění osobitosti portrétovaného. Nedostatek světla doplním bleskem nebo multifunkční odraznou deskou.

Používám převážně nízkou clonu, díky níž je malá hloubka ostrosti (rozmazané pozadí) a osoba jednoznačně vystoupí před rozostřeným pozadím. Nebo více přicloním a osobu zasadím do okolí, pomůže zvýraznění barvou, řezem, postojem, apod. Kreativitě a experimentování s portrétovaným se rozhodně nebráním. Cílem je zdůraznit osobnost, náladu a charakter. Tomu přispívá i správný výběr oblečení, doplňků a dalších prvků objevujících se na finální fotografii.

Standardní hodinová cena: 1500kč/první hodina, každá další hodina á 1000kč.
Ceny níže jsou pouze orientační a určují se přesně podle potřeby a požadavků klienta.
Kontaktujte mne na mailu nebo telefonicky na +420 603 413 746 (nebo +420 727 983 073).
Kategorie: Portréty, Děti, Výstava, Akce

portret

Těhotenské focení

Tento druh focení je náročnější, než klasický portrét. Cílem je věrně zachytit změnu ženské postavy v situaci radostného očekávání. Zajímavé kompozice nastávající maminky dalšími detaily ideálně dotvoří protějšek, dále oblečky a věci připravené pro potomka.

V případě studeného počasí volím nejraději variantu u zákaznice doma, vždy se dá najít relativně velká místnost s nerušícím pozadí, není potřeba přidělávat nastávající mamince stres se změny prostředí.

Délka focení 2 hodiny, 15 upravených fotografií, cena 2300,-

tehotenske foto

Miminka a děti

Na focení miminek je nejtěžší správně vystihnout dobu, kdy jsou najedené, vzhůru a spokojené. Pro 'new born' je nejvhodnější období hned po porodu 1.-3.týden od narození. Naranžujeme a doplníme dekoracemi (dečky, košík, čepička). Důležité je udržet vyšší teplotu, aby miminko mohlo být vysvlečené. Je potřeba čas na usnutí, proto focení trvá déle. V případě focení s maminkou je také důležité to, aby i maminka byla odpočatá a sršelo z ní štěstí.

Délka focení max 2.5 hodiny, 10 upravených fotografií, cena 2500,-

U malých dětí je již potřeba je zaujmout a udržet je v pozornosti při focení s dobrou náladou. I snímky toho, jak si hrají a nevnímají okolní svět, může být zajímavá.

Délka focení 2 hodiny, 15 upravených fotografií, cena 2300,-

miminka a deti

Rodinné focení

Rodinný portrét je vhodnou příležitostí jak zachytit Vaše nejcennější a radostné chvíle v kruhu Vaší rodiny. Nejideálnější je zachytit dobrou náladu ve vztahu rodičů s dětmi při společné hře. U starších dětí se již dá mluvit o aranžovaných portrétech, správně poskládat postavy, aby výsledný obraz zapůsobil.

Délka focení a cena individuální.

rodinne foto

Speciality a experimenty - focení na zakázku

Specifické focení podle návrhu zákazníka, nestandardní formy fotografií.
Cena dohodou.

specialni foceni na zakazku

Akce - oslavy, firemní večírky, maturitní plesy, koncerty, vernisáže výstav, sportovní utkání

Nabízím reportážní focení z pořádaných akcí pro pozdější použití ve firemních interních materiálech, nebo pro další propagaci. Záznam významné a důležité akce, dokumentační fotografie prostor, výzdoby; případně portrétové focení skupinek před pozadím (a lá fotobudka).

Počet fotografií přiměřený rozsahu akce.

Volitelně: přidání firemního loga, příprava fotografií ve formátu pro použití pro marketingové účely a na web, tisk fotografií.

Působnost v Brně a okolí, po dohodě jinde.

Cena dohodou, v případě delší spolupráce individuální ceny.

akce, vecirky, koncerty, sportovni utkani, plesy